giriş yapüye ol

Bu Daha Başlangıç Genişlemeye Devam (A1 Fx Capital)

 

 
FED varlık alım programında beklentilerin aksine azaltıma gitmedi…

Mayıs ayında yapılan açıklama ile tahvil alımlarında kesintiye gidebileceği belirtilen ve başta gelişmekte olan piyasalar olmak üzere dünya borsalarında olumsuz etkiye sebep olan FED’in dün gerçekleştirilen toplantısında beklentilerin aksine aylık 85 milyar ABD Dolarlık tahvil alım programında azaltıma gidilmedi.

Tahvil alımlarının ekonomik toparlanmayı desteklediği, FED’in tahvil alımlarını azaltmadan önce aşağı yönlü risklerin azalmış olmasına karşın ekonominin istikrarlı bir gelişim kaydettiğine yönelik daha fazla kanıt görmeyi bekleme kararı aldığını belirtirken, finansal şartlardaki sıkılaştırmanın büyüme hızını olumsuz etkileyebileceği belirtildi.

FED ekonomik beklentilerinde revizyona gitti…

 

 

FED, 2013 yılına yönelik büyüme beklentisi %2,3 – 2,6 bandından %2,0 – 2,3’e, 2014 yılı için %3,0 – 3,5 bandından %2,9 – 3,1’e, 2015 yılı için %2,9 – 3,6 bandından %3,0 – 3,5’e çekerken, 2016 yılı için %2,5 – 3,3 büyüme öngördü.

İşsizlik oranı için bandın altında %0,1’lik azaltım yapılırken, 2013 yılı için %7,1 – 7,3, 2014 yılı için %6,4 – 6,8’e, 2015 yılı için %5,9 – 6,2’ye çekerken, 2016 yılı için ise %5,4 – 5,9 olarak belirlendi. FED’in işsizlik oranı %6,5’in altına inilmeden 2015 yılından önce faiz artırımına başlamayacağı yeniden ifade edildi.

Enflasyon beklentileri ise 2013 yılı için %0,8 – 1,2’den %1,1 – 1,2’ye, 2014 yılı için %1,4 – 2,0’den %1,3 – 1,8’e değiştirilirken, 2015 yılı için %1,6 – 2,0 bandı sabit tutuldu. 2016 yılı için %1,7 – 2,0 olarak öngörüldü.

FED kararı ile birlikte piyasalarda zirveler yeniden test edildi…

FED’in varlık alımlarını azaltmaması ve nispeten 2013 yılını pas geçebilecek açıklamalarda bulunması ile birlikte ABD borsaları %1’in üzerinde değer artışları ile rekorlarını tazeledi.

Gün başında %2,84 olarak 10 yıllık ABD tahvil faizleri %2,7’in altına gerilerken, ABD Doları ülke para birimleri karşısında değer kaybetti. Avrupa, borsalarında FED kararı öncesi %0,8’e varan oranlarda yükseliş olurken, bugün de endekslerin yükselişle başlama beklentisi bulunmakta.

FED kararı öncesinde 1.300 doların altına gerileyen altın fiyatları son 8 ayın en yüksek çıkışını gerçekleştirerek 1.365 dolar seviyelerine kadar yükseliş gösterdi.

Euro Dolar paritesi ise ABD Dolarının para birimleri karşısında değer kaybetmesi nedeniyle 1,33 seviyelerinden 1,35’in üzerine yükselerek son 3 ayın en yükseğini gördü.

 

Yukarıdaki analiz sitemizin yaptığı bir çalışma değildir, A1 Fx Capital şirketinden alıntıdır.

Forex ve CFD (contracts for differences) ticareti yüksek oranda kayıp riski içerir ve her yatırımcı için uygun olmayabilir.

saygılarımızla.

YASAL UYARI

 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, Portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırımcının yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir.Web sayfalarımızda yer alan bilgiler, yatırımcıların kendi oluşturacakları yatırım kararlarına yardımcı olmayı hedeflemiştir.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı tarafımız sorumlu tutulamaz. Bu web sitesinde yer alan bilgi ve görüşlere ulaşmakla yukarıda yer alan uyarıları tam olarak anlamış ve bunlara uymayı kabul etmiş addedileceksiniz. Bu uyarıları okuduğunuz halde tam olarak anlamadığınız konusunda en ufak bir tereddütünüz olması durumunda piyasayorum.com web sitesinde yer alan bilgi, yorum ve anazlizleri kesinlikle okumayınız ve takip etmeyiniz.

Anketlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen Sık Sorulan Sorular (SSS) başlıklı menümüze Tıklayınız..

Göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayışınıza teşekkürederiz.
İletişim: info@nekadarolur.com

Web Tasarım & Kodlama
Sezgin Altınöz