giriş yapüye ol

Altın (A1 Fx Capital)

 

 

Altın fiyatları dün gün içinde yatay bir seyir izledikten sonra akşam saatlerinde açıklanan FOMC tutanakları ile 1368 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Fed piyasalarda oluşan varlık alım programındaki azaltım beklentisine karşılık programda değişikliğe gitmeyerek yatırımcıları şaşırttı.

 

Tutanakların açıklanmasından sonra konuşma yapan Bernanke, işsizliğin kabul edilebilir seviyenin üzerinde olduğunu ve enflasyonunda yakından takip edildiğini vurguladı. Gelen ekonomik sinyallerin varlık alımının azaltılması için yeterince iyi olmadığını vurgulayan Bernanke programının sonlanması için bir takvimin olmadığını söyledi.

Faiz konusunda ise işsizliğin %6,5 seviyesinin altına gerilemeden faiz arttırımı söz konusu olmadığını söyledi. Bu açıklamalar üzerine değer kaybeden dolar altın fiyatlarının yukarı yönlü hareket etmesine neden oldu. Bu süreçten sonra ABD’de bütçe tavanı konusunda daha sert tartışmalar yaşanabilir. Bugün ABD’den gelecek devam eden işsizlik başvuruları, istihdam talepleri ve şuan ki ev satışları verileri takip edilebilir. Altın fiyatları 1360 dolar seviyesini üzerinde kaldığı sürece yukarı hareketine devam edebilir ve 1385 dolar seviyeleri test edilebilir. Aşağı yönde ise ilk hedef 1347 dolar seviyesi olacaktır.

Destek: 1360, 1347, 1340 USD

Direnç: 1378, 1384, 1400 USD

 

image002
 

 

Yukarıdaki analiz sitemizin yaptığı bir çalışma değildir, A1 Fx Capital şirketinden alıntıdır.

Forex ve CFD (contracts for differences) ticareti yüksek oranda kayıp riski içerir ve her yatırımcı için uygun olmayabilir.

saygılarımızla.

YASAL UYARI

 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, Portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırımcının yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir.Web sayfalarımızda yer alan bilgiler, yatırımcıların kendi oluşturacakları yatırım kararlarına yardımcı olmayı hedeflemiştir.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı tarafımız sorumlu tutulamaz. Bu web sitesinde yer alan bilgi ve görüşlere ulaşmakla yukarıda yer alan uyarıları tam olarak anlamış ve bunlara uymayı kabul etmiş addedileceksiniz. Bu uyarıları okuduğunuz halde tam olarak anlamadığınız konusunda en ufak bir tereddütünüz olması durumunda piyasayorum.com web sitesinde yer alan bilgi, yorum ve anazlizleri kesinlikle okumayınız ve takip etmeyiniz.

Anketlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen Sık Sorulan Sorular (SSS) başlıklı menümüze Tıklayınız..

Göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayışınıza teşekkürederiz.
İletişim: info@nekadarolur.com

Web Tasarım & Kodlama
Sezgin Altınöz