giriş yapüye ol

EUR/USD paritesi (A1 Fx Capital)

 

 

Piyasaların nefeslerini tutup beklediği FED kararları beklenenin tersine varlık alımlarının azaltımı yönünde çıkmadı. Varlık alımları 85 milyar USD seviyesinde sabit tutuldu, faizler ise değişmedi.

Açıklamada tahvil alımında değişikliğin belirli bir programa bağlı olmadığını, alımları azaltmaya başlamadan önce ekonominin istikrarlı bir gelişim kaydettiğine yönelik daha fazla işaret görülmesi gerektiği söylendi.

 

FED, tahvil alımları sona erse de faiz oranlarının uzun süre çok düşük seviyelerde kalacağı duyurusunu yineledi. FOMC, ''Aylık 85 milyar dolar tutarında tahvil alımı güçlü bir ekonomik toparlanmayı destekleyecek'' değerlendirmesinde bulundu. FOMC, işsizlik ve enflasyon tahminlerini korudu. Bernanke ise konuşmasında enflasyonun beklenen seviyeye geleceğini, tahvil alım programıyla işsizlik seviyesinin iyileştiğini fakat hala kabul edilebilir seviyenin üzerinde olduğunu söyledi. Ilımlı büyüme ile ilgili endişelerin sürdüğünü belirten FED Başkanı, tahvil alımlarındaki azalmanın büyüme ile ilişkili olduğunun altını çizdi. Faiz konusunda ise faiz arttırımının işsizlik oranı %6.5’in altına inmeden gerçekleşmeyeceğini söyledi.

FOMC kararları ve Bernanke konuşması sonrasında EURUSD 1.3500 seviyesini görürken, USD’deki değer kaybı Asya Seansında da sürdü. Paritenin 1.3530 seviyesinin üzerinde yukarı yönlü hareketini sürdürebileceğini düşünüyoruz.

Destek: 1.3530, 1.3500, 1.3475 ve 1.3450

Direnç: 1.3555, 1.3580, 1.3615 ve 1.3650


image001

 

 


 

 

Yukarıdaki analiz sitemizin yaptığı bir çalışma değildir, A1 Fx Capital şirketinden alıntıdır.

Forex ve CFD (contracts for differences) ticareti yüksek oranda kayıp riski içerir ve her yatırımcı için uygun olmayabilir.

saygılarımızla.

 

YASAL UYARI

 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, Portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Sunulan bilgilerin doğruluğu ve bunların yatırımcının yatırım kararlarına uygunluğu tarafımızca garanti edilmemektedir.Web sayfalarımızda yer alan bilgiler, yatırımcıların kendi oluşturacakları yatırım kararlarına yardımcı olmayı hedeflemiştir.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı tarafımız sorumlu tutulamaz. Bu web sitesinde yer alan bilgi ve görüşlere ulaşmakla yukarıda yer alan uyarıları tam olarak anlamış ve bunlara uymayı kabul etmiş addedileceksiniz. Bu uyarıları okuduğunuz halde tam olarak anlamadığınız konusunda en ufak bir tereddütünüz olması durumunda piyasayorum.com web sitesinde yer alan bilgi, yorum ve anazlizleri kesinlikle okumayınız ve takip etmeyiniz.

Anketlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen Sık Sorulan Sorular (SSS) başlıklı menümüze Tıklayınız..

Göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayışınıza teşekkürederiz.
İletişim: info@nekadarolur.com

Web Tasarım & Kodlama
Sezgin Altınöz