giriş yapüye ol

EUR/USD paritesi (A1 Fx Capital)

1.3734 seviyelerinde güne başlayan parite gece saatlerinde 1.3767 seviyelerinde yükselmesinin ardından bir miktar gevşeyerek 1.3639 seviyelerine kadar geriledi. Gün içerisinde Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi’nin yaptığı konuşmayı takip ettik. Draghi, merkez bankalarının fiyat istikrarına odaklanmaları gerektiğini, kamuoyunun güvenini görevlerini gerçekleştirerek devam ettirebileceklerini belirtti. Draghi, AMB’nin attığı adımların görevinden uzaklaşmakla kalmadığını, yapılması gerekenin tüm gerekli araçların kullanılması olduğunu belirtti. AMB, tüm merkez bankaları gibi yapamayacağını yapmaya gayret etmemeli diyerek Merkez Bankalarının, hükümetin yapısal reformlarını tamamlamak ya da bozulan bankacılık sistemini onarmaya çalışarak bankacılık sisteminde sermaye azlığını gideremeyeceğini belirtti. Draghi’nin yaptığı açıklamalar sonrasında Eur/Usd
paritesi yönünü yukarı çevirerek 1.3794 seviyelerini test etti. ABD tarafında ise geçtiğimiz aylarda hükümet kapanmasına neden olan bütçe kesintilerinde demokratlar ve cumhuriyetçiler anlaşarak önümüzdeki günlerde yaşanabilecek olası bir kapanmayı engellemiş oldular.

Bugün Avrupa’dan gelecek önemli bir veri bulunmamakta. ABD tarafında ise Hazine Sekreteri Lew’in konuşması ile tahvil alım ihalesini takip edilebilir. Parite 1.3775 seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı yönlü hareketini sürdürebilir.

Destek: 1,3740, 1.3730, 1,3700

Direnç: 1,3775, 1,3795, 1,3830

Anketlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen Sık Sorulan Sorular (SSS) başlıklı menümüze Tıklayınız..

Göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayışınıza teşekkürederiz.
İletişim: info@nekadarolur.com

Web Tasarım & Kodlama
Sezgin Altınöz